Sokol Dlouhá Loučka

Již v roce 1945 – 46 se začala hrát organizovaná kopaná. Začátky byly velmi těžké. Nebyly kopačky, dresy, šatny. Hrálo se v botech, v obarvených košilích, šatny ( šopy ) byly dřevěné.

V 50. Roce v obci cvičí 124 cvičenců. Cvičenci ale nemají kde cvičit, řeší se sokolovna. Oddíl kopané se v roce 1952 umisťuje na 3. místě slabší třída okresního přeboru ( III. třída ). 1953 se dokončuje budova na hřišti ( šatny ). 1954 se projednává hraní hokeje, ale nejsou podmínky. 1958 mužstvo kopané sehrává kvalifikační zápas o setrvání ve 3.třídě. Registrujeme vítězství v náročném turnaji. Následující léta nastává krize v kopané až do r. 1966, kdy se po krátké pauze obnovují tradice loučské kopané. Složení dorostu 1963: PUNČOCHÁŘ Milan a Jan, HAVEL Miroslav, DOSEDĚL Frant., KŘIVÁNEK Vít, VYSTRČIL st., PSOTA Jiří, SEDLÁK Josef, STRAKA Josef, BAMBUŠEK Jan . 1968 se upravuje hrací plocha, nové branky. 1969 budují nové šatny ( zděné ), muži na 3.místě. 1970 se oplocuje hřiště z obou stran, vyhrává se pohárový turnaj. 1971 muži 6.místo, dorost také na 6.místě. V 80.letech obměna mužstva: PLCH Oldřich ml., DUPAL Oldřich, AMBROZ Josef, RŮŽIČKA Frant., ANDRLÍK Karel, PUNČOCHÁŘ Milan, HORÁK Boh., HORÁK Ladislav, PUNČOCHÁŘ Jan, KOLÁŘ Jar. + Frant., VAŘEKA Vladimír, KŘIVÁNEK Vít. 1972 muži 4.místo, dorost 1.místo. 1974 se rozpouští dorost – málo hráčů, muži 6.místo, 2x vítězství v pohárových turnajích. Objevují se nový hráči ( mladší ) PLCH Petr, STRAKA Petr, KADLEČÍK Josef, NOVÁK Milan, HORÁK Milan, KOLÁŘ František, TOMAN Jar., ŽENATÝ Zdeněk, LIPOLD Zdeněk. 1975 začali hrát žáci, muži nemají dobrý podzim. Opět 2x vítězství v pohárech ( Křenov a doma ). Nové tváře HORÁK Olin, vyrovnaná dvojice brankářů NOVÁK Milan, ŠNAJDR Fr. 1977 rekonstrukce hřiště – hrajeme v Boršově.