Rozhovor s předsedou klubu – Františkem Resnerem

Aktuální tým
TJ Sokol Babice

 

Ahoj Franto. Fotbalová sezóna je za námi a před námi nejen sezóna další, ale i významné výročí našeho klubu Sokola Babice. V těchto souvislostech bych Ti chtěl položit několik otázek:

 1. Fotbalová sezóna 2016/2017 je za námi. Jak bys ji svými slovy zhodnotil?
  Uplynulou sezónu skutečně není jednoduché hodnotit. Po její podzimní části jsme skončili na prvním místě a vše vypadalo velice dobře. Samozřejmě tím nechci říct, že v té době bylo vše naprosto v pořádku a že nebyly žádné problémy. Každopádně první místo obecně znamenalo spokojenost. Druhá – jarní – část sezóny však přinesla zvrat, jehož příčinou byl nedostatek aktivních hráčů a nezodpovědný přístup k fotbalu u některých z nich.
   
 2. Co nového mohou fanoušci našeho klubu očekávat v nové sezóně 2017/2018? Budete např. posilovat tým hráčů, nebo připravujete komplexnější změny?
  Čekají-li fanoušci něco převratného, budu je muset zklamat, žádné velké změny nechystáme. Naší prioritou je posílení týmu o nové hráče, pracujeme tedy na získání nových posil. Byly bychom rádi, kdyby se nám podařilo posílit mužstvo o 4-5 nových hráčů (ať už se bude jednat o hráče na hostování, či o nové kmenové posily týmu). I když se to nezdá, jedná se v dnešní době o skutečně nelehký úkol. Já jsem ovšem přesvědčený, že jej zvládneme a do nové sezóny nastoupíme s oživeným a stabilizovaným týmem.
   
 3. Jaký je cíl pro další fotbalovou sezónu. Čeho byste chtěli dosáhnout?
  Jak už jsem řekl v odpovědi na předchozí dotaz, hlavním cílem je stabilizace hráčského kádru a chtěli bychom také eliminovat problémy s docházkou, a to jak na tréninky, tak i na zápasy. Chceme hrát fotbal, který se bude líbit, na který budou naši fanoušci rádi chodit a umístit se v konečné tabulce pokud možno na některém z jejich předních míst.
   
 1. V příštím roce oslaví Sokol Babice 50. výročí své existence. Chystají se k tomuto kulatému výročí nějaké oslavy, turnaje apod.?
  Oslavy samozřejmě plánujeme. Ovšem na to, abych dokázal říct, jakého budou rozsahu, je ještě brzy. Už teď ale můžu slíbit, že o dobrou zábavu bude postaráno a že veřejnost budeme o všem včas informovat prostřednictvím našich stránek.
   
 2. Co bys vzkázal všem fanouškům Sokola Babice?
  Všem našim fanouškům bych rád vzkázal následující: „Zůstaňte nám věrni a choďte podpořit naše hráče v co největším počtu nejen na domácí hřiště, ale i na hřiště našich soupeřů.“

 

 Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Máte více otázek? Zkuste to v našem sportovním fóru.